GOD DEFAMER

GOD DEFAMER
Žáner: Death metal
Krajina: Slovenska republika
Mesto: Bratislava
WEB

Albumy

Albumy (2)
Skladby (2)
# Song

Všetko to začalo v júni 2008. Kvôli komunikačným skratom a iným očividným nedostatkom sa René Blahušiak rozhodol ísť svojou vlastnou cestou a definitívne uzatvára jednu úspešnú kapitolu s názvom DEMENTOR. Už vtedy bol vnútorne rozhodnutý založiť novú kapelu. Ako jej názov bol vybraný titul posledného albumu DEMENTOR, na ktorom sa ako autor podieľal. Zrodil sa GOD DEFAMER.

Onedlho na to sa k nemu v júli 2008 pripája Rudy Strhák (ex-Moonfog, Bloodfeast) na poste bubeníka. Ďalším, kto dopĺňa zostavu, je gitarista Alex Sucháček (Nostrum, Cortribe, ex-Dementor) a tým je tvorivé jadro pokope.

Prvé skladby sa začínajú komponovať v auguste 2008. Obaja gitaristi vytvárajú linky, ktoré sú po návrate Rudyho z pobytu v Írsku, spájané s jeho ultra rýchlymi rytmami. Marián Letko na base a ďalší ex-Dementor člen - Jaro Kyselica - spev, neskôr doplnili zostavu, čím sa stala kompletnou.
Prvá promo nahrávka je na svete po niekoľkodňovom úsilí v decembri 2008. Táto má za úlohu propagovať prácu GOD DEFAMER medzi fanúšikmi, vydavateľstvami a usporiadateľmi koncertov. Promo obsahuje 5 songov v štýle modernejšieho a technickejšieho death metalu, ktorý začína tvoriť charakteristický štýl hudby GOD DEFAMER. Toto promo bolo medzi fanúšikov rozšírené v počte viac ako 600 ks.

V januári 2009 hrá kapela svoj historicky prvý koncert v bratislavskom klube Randal a ohlasy na živé prevedenie skladieb GOD DEFAMER sú koncert od koncertu pozitívnejšie. To ženie chalanov dopredu s ešte väčšou chuťou hrať.

V septembri 2009 sa bohužiaľ začínajú prejavovať koordinačné problémy medzi koncertnými termínmi kapely a Jarovým zamestnaním a rodinou. Po pár mesiacoch sa nakoniec Jaro z osobných dôvodov rozhodne opustiť kapelu. Ide o prvú výraznejšiu zmenu v zostave. Jeho miesto ešte pred koncom roka preberá Peter Hija (ex- Moonfog, Die Proud), ktorý si už mal možnosť tento post odskúšať ako záskok na niekoľkých akciách.

Začiatok roka 2010 sa nesie v znamení chystaného debutu kapely. V januári GOD DEFAMER vstupuje do GRAPOW STUDIOS a zahajuje práce na albume. Sám Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween) je zodpovedný za celý proces nahrávania, ako aj za produkciu albumu. Materiál nesie názov Heavenly Hell a obsahuje 10 skladieb, ktoré je možné zaradiť do progresívnejšieho death metalu, no nebráni sa však ani vplyvom iných štýlov. Najlepšie to asi vystihuje citát, ktorý sa objavil v recenzii na metalovom webe Metalopolis: „Jejich hudba stále dost zřetelně vychází z tradic smrtícího kovu, ale do svého nitra absorbuje další a další vlivy, aby pak ve výsledku znamenala více než slušně variabilní variaci na téma moderní metal."

Koniec zimy a začiatok jari sú venované mixáži a masteringu a leto hľadaniu vhodného vydavateľa pre tento čerstvý počin. Po nie práve najlákavejších zahraničných ponukách sa GOD DEFAMER upisuje veľmi sľubne sa rozbiehajúcemu slovenskému vydavateľstvu GOTHOOM PRODUCTIONS, kde na jeseň konečne oficiálne vychádza album Heavenly Hell. Nasleduje masívna koncertná propagácia prvotiny po kluboch na Slovensku a v Čechách.

Po dlhej dobe ohlasuje kapela v septembri 2011 ďalšiu personálnu zmenu vo svojich radách (druhú v histórii GOD DEFAMER). Keďže sa Rudy na dlhšie a vopred nedefinované obdobie nedokáže venovať skupine, po vzájomnej dohode sa jeho osobné cesty a cesty kapely rozdelili. Vo veľmi krátkej dobe sa však podarilo zabezpečiť viac než adekvátnu náhradu. Na voľnú stoličku usedá Miroslav Raučina (Empyrion, Respite, Abortion, ex-Sanatorium), známa to persóna nielen slovenského undergroundu. Aj napriek Rudyho nesporným schopnostiam a jeho prínosu pre kapelu, majú kvality nového bubeníka GOD DEFAMER posunúť dopredu a to nielen na koncertných pódiách, ale najmä na novom albume, ktorého prípravy už boli v tomto období v plnom prúde. Miro toto všetko spĺňal do bodky.

Po nacvičení koncertného setu, aktívnom koncertovaní a paralelnej tvorbe nových skladieb, došlo v lete 2012 k tretej personálnej zmene. Tentoraz na poste basgitary. A aj napriek sľubne vyzerajúcim možnostiam, vhodná náhrada za Maja sa napokon do dnešných dní nenašla. Kapela preto utlmuje koncertnú činnosť na minimum a venuje všetku svoju energiu tvorbe nového materiálu. Tento by sa mal niesť v rýchlejších, technickejších a melodickejších vodách ako 3 roky starý debut Heavenly Hell.

Prichádza január 2013 a s ním spojená asi najzásadnejšia zmena v celej histórii GOD DEFAMER. Zakladajúci člen a v podstate symbol kapely René hlási odchod, aby sa mohol venovať melodickejším odnožiam metalu s novo založenou kapelou. Kapelu však už nič nezastaví a je pripravená čeliť aj tejto výzve. Novým členom sa stáva Kamil Adamík (Nonprolific, Dyschromatopsy), ktorého technická hra a kompozičné cítenie otvára pred kapelou nové dimenzie.

https://www.facebook.com/pages/GOD-DEFAMER/156542420282

http://www.bandzone.cz/goddefamer

http://www.myspace.com/goddefamer