SUBURBAN TERRORIST

SUBURBAN TERRORIST
Žáner: Death metal
Krajina: Slovensko /Beluša
WEB

Albumy

Albumy (1)
Skladby (1)

Kapela Suburban Terrorist vznikla v máji 2001. Pochádza z Beluše (BelUSA - 30 Km od Trenčína smerom na sever). Začiatok tvorby sa niesol v štýle hardcore. Na jar 2002 kapela nahrala prvé demo na vlastné náklady, ktoré bolo rozoslané medzi ľudí. Po jednom roku sa opäť vrátili do štúdia, kde sa nahralo druhé promo, ktoré obsahovalo len dve skladby, ktoré boli tvrdšie a na väčšej technickej úrovni.ST zanecháva HC štýl a približuje sa k death metalu. Po roku si kapela dáva rok a pol pauzu spôsobenú odchodom väčšiny členov do zahraničia. Na konci roku 2004 začína znovu v zmenenej zostave. Štoty (gitara), založil vlastnú kapelu a Bongo (bass) zostáva naďalej mimo rodnej hrudy . Bubeník (Ľuboš) a druhý gitarista(To2my) udržali kapelu nažive a okamžite oslovili Rada, gitaristu z kapely Affront a začali hrať tvrdšie rýchlejšie v snahe dosiahnuť úroveň death metalu. Za pár mesiacov ich opustil aj Rado z osobných dôvodov. V zapätí oslovili Mateja, druhého gitaristu z kapely Affront, ktorý hrá z kapelou až doteraz a začal aj spievať, čo prišlo veľmi vhod a nová sila čistého agresívneho death metalu začala.

2007 - tretie promo nazvané RESPECT IGNORANCE PROVOCATION, ktoré vyšlo ako split CD s českou bruskou SEPSIS pod krídlami Grodhains production.

Koncom roka 2007 prichádza do kapely Mišo na post dlho hľadaného basáka.

2008 - 2010 - desiatky odohraných koncertov v SR, ČR, PL, IT, UA

Koniec roku 2010 - po dvoch rokoch nás opúšťa Mišo (bass)

2010 - 2011 - nahrávanie nového albumu CUT-THROAT FROM THE WORLD OF OBSESSION v moravskom štúdiu SHAARK. Konečný mix & mastering sme zverili odborníkom z poľského štúdia Hertz.

Začiatok roku 2011 - na poste basáka sa objavuje Matej (ex-Moonfog).

28.3.2012 vychádza nové CD u slovenského vydavateľa Gothoom production.