VORTEX UNIT

VORTEX UNIT
Žáner: Black metal
Krajina: Slovensko / Bratislava
WEB

Albumy

Albumy (1)
Skladby (1)
# Song

Máj 2014 - Vydanie EP Nec Plus Ultra

Po dlhšom čakaní a menších problémoch s vydaním nakoniec EP Nec Plus Ultra uzrelo svetlo sveta a kapela začala koncertné ťaženie s novou zostavou na podporu tohto materiálu.

Jún 2013 - Nová éra Vortex Unit

Vydanie nového EP CD pod krídlami Gothoom Productions je na spadnutie. Na podporu tohto počinu dáva Wigo dohromady (po dohode s vydavateľom a Bestialom) koncertovania schopnú zostavu nakoľko už viac nepôsobí v UK.. Pôsobisko kapely sa presúva do Bratislavy.

Október 2011 - Pod krídlami

Vortex Unit sa oficiálne dostáva pod krídla najlepšieho slovenského labelu Gothoom Productions. Kapela je úprimne rada že môže byť súčasťou tejto veľkej rodiny ;-)

September - 2011 - Smerom k UK

Bestial a Wigo sa presúvajú do Londona a zakrátko do prístavného mesta Portsmouth na južnom pobreží Anglicka. Kapela rieši hlavne základné životné veci ako robotu a bývanie. Začína sa pracovať na novom materiáli a hľadajú sa nový členovia do zostavy na post bassgitary a bicích, prípadne klávesov.

Júl - 2011 - Lov začína

Vortex Unit ukončili nahrávanie "Nec Plus Ultra" EP nahratím spevov, finálnym mixom a masteringom v SHAARK Studio v ČR. Skupina začína hľadať vydavateľa, ktorý bude mať záujem zašpinit si ruky.

Marec - Maj 2011 - Volanie zo záhrobia

Na pozostatkoch The Crypt, byvalí členovia skupiny nahrávajú 5 skladieb, ktoré zložili a hrávali na koncertoch pod zastavou The Crypt. Nahrávanie gitár a basy sa konalo u Fedu (aký kult!!!). Pod produkciu sa podpísal Feda.

Január 2011 - Král je mrtvý! Nech žije král!

Vortex Unit sa zrodil v hlavách "kryptickej" štvorice a sväteho ducha menom Sirena. Po 15 rokoch existencie je osud The Crypt spečatený a nová éra Vortex Unit začína dátumom 1. 1. 2011. Wigo, Bestial, Feda a novo-príchodzia Sirena sa rozhodli zmeniť názov kapely, aby viac reflektoval nové smerovanie skupiny.