• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

gp-pozadie

News

Hypocrisy headliner Gothoomu

Ako sme sľúbili aj urobíme a bez ďalšieho naťahovania vám dneska zverejníme meno headlinera nášho malého veľkého GOTHOOMU. Sviatok práce sme si na túto úlohu vybrali cielene. Miesto hlavnej hviezdy a poctu postaviť sa pred vás, naše najvzácnejšie publikum bude mať legenda európskeho a svetového death metalu HYPOCRISY!

Kapela vedená Johnnym Deppom metalu a neúnavným workoholikom Petrom Tägtgrenom, ktorého hudobné a producentské diela veľkosťou predčia snáď len kruhy pod jeho očami. Množstvo prebdetých nocí a nezastaviteľný entuziazmus hlavného ťahúňa tejto kapely sú hlavnými príčinami dlhotrvajúcich úspechov všetkého do čoho sa pustí. HYPOCRISY sú na scéne už od roku 1990, od dôb po návrate pána Tägtgrena z niekoľkoročného pobytu v USA, kde sa priučil novovznikajúcemu žánru zvanému death metal. Svojimi prvými albumami napĺňali vtedy aktuálne poučky žánru dokonale a získali si nimi množstvo priaznivcov. Postupom času si začali v rámci extrémneho metalu vytvárať vlastný žáner a svojou kombináciou melodiky, vesmírnej atmosféry, silných motívov a neopakovateľných Tägtgrenových hlasových polôh sa museli dostať do povedomia každého, kto okolo death metalu čo i len prechádzal.

Postupom času svoj charakteristický prejav vypiplávali, modernizovali, obmieňali aby sa v súčasnosti, keď majú za sebou už trinásť štúdiových albumov, vrátili tak trochu ku koreňom a pritlačili na pílu so znovuobjavenou surovosťou death metalu vo svojej pôvodnej forme. Nad Rudnom nad Hronom sa budú v auguste vznášať neidentifikovateľné lietajúce objekty, ktoré privolajú tí najpovolanejší. Majstri mimozemského death metalu HYPOCRISY, to je dokonalý headliner pre GOTHOOM 2014. Tešíme sa, tešte sa s nami!

10177325 769562813062529_3506249517374087561_n

 

comments