• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

gp-pozadie

Novinky

Gothoom 2016 prvé zverejnené skupiny

Šiesty Gothoom síce skončil iba pred mesiacom, no jeho prípravy pokračovania sú už v plnom prúde. Aj preto už môžeme oznámiť mená prvých účinkujúcich. Tými potešíme hlavne tie najtemenjšie z duší, ktoré prichádzajú na náš festival. Okrem nich totiž na Gothoom dorazia dve z mimoriadne dôležitých kapiel black metalu ako takého. Jedna z tradičnej severskej školy, druhá zastupujúca exotickejšiu južnú scénu. Prvou sú nekompromisní MARDUK, ktorí sú na scéne už 25 rokov, no stále dokážu svojimi skladbami doslova zrovnať všetko, čo im stojí v ceste, so zemou. Dôkazom je aj zatiaľ ich ostatný album „Frontschwein".

marduk-web

Trocha inú cestu žánrom, o niečo atmosférickejšiu, často subtílnejšiu aj s priestorom na žánrové odklony si našli grécki ROTTING CHRIST. Hrajúci, pod vedením charizmatického frontmana Sakisa Tolisa, ešte o tri roky dlhšie než ich švédski náprotivok, vedia ako pritlačiť na pílu, ale aj ako prifarbiť skladby chytľavými linkami, silnými melódiami, alebo hypnotickými sekvenciami.

rotting-new

Dvojicu tradičných zástupocv dopĺňa jeden odlišný pohľad na žáner od rakúskych HARAKIRI FOR THE SKY. To je štúdiové duo, ktoré sa na koncertoch mení na päticu a venuje sa black metalu s mierne depresívnymi prvkami v kombinácii s postrockovou nadýchanosťou a éterickymi gitarovými melódiami. Tak, a toto je len začiatok, snáď šťastná sedmička v názve bude festivalu priať a skvelé mená svetovej a domácej scény budú ďalej pribúdať.

harakiry

comments