• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

gp-pozadie

Novinky

Gothoom pridáva ďalšie mená

Dnes obohatíme náš festival čisto o tvorbu od našich západných susedov nie len preto, že pre nás stále patrí do kategórie „domáca" a aj o nej vždy bol a naďalej bude Gothoom.
Deathmetalová stálica TORTHARRY nemôže chýbať. Páni sú na scéne pod týmto menom už od roku 1991 a doteraz nijak nespomalili. Minulý rok vypustili do sveta už svoj deviaty dlhohrajúci album „Sinister Species" a ako na ňom, tak aj na pódiu vždy servírujú neľútostný a hutný death metal bez príkras.

t1


Služobne o dosť mladší NAHUM majú za sebou tiež minuloročnú novinku „Within Destruction" a podobne ako vyššie spomenutí kolegovia sa s tým veľmi nepárajú. Naložia nám poctivý a ostrý rezavý death/thrash metal, ktorý smelo konkuruje kapelám svetového formátu.

nahum-1


Späť ku klasikám našej bratskej scény sa dostávame s moravskými ADOR DORATH a ich kombináciou melodického i extrémnejšieho prístupu a miešaniu prvkov gotiky, blacku i ďalších žánrov. Všetko v nezameniteľnom mystickom opare.

Ad-1


Partia skúsených hudobníkov, ktorá sa rozhodla uctiť si svoje old school vzory, to sú SECTESY. A aj keď je podľa videoklipov jasne vidieť, že páni sa neberú úplne vážne, ich hudba je plne seriózny death metal starej školy so súčasnejším zvukom.

sectesy1


Päticu českých kapiel pre dnešok uzavrie projekt PAČESS vedený rovnomenným gitaristom. Zmes epického black metalu s pohanskými či folklórnymi témami podporená kvalitnými hosťujúcimi hudobníkmi bude naživo určite silná.

pacess-1


TORTHARRY, NAHUM, ADOR DORATH, SECTESY a PAČESS na Gothoome 2020!

comments