• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

fb gothoom_2024_1

Novinky

Október na Gothoom feste

Určite si už mnohí z vás hovoria, že by to chcelo dozvedieť sa ďalšie mená, ktoré doplnia súpisku najbližšieho Gothoomu. Ďalší trojlístok poteší fanúšikov naprieč celým spektrom metalových žánrov. Opäť ostaneme v zahraničí. Na počiatkoch nórski, dnes už medzinárodní ANCIENT potešia hlavne milovníkov melodického blacku. Nový album „Back to the Land of the Dead" vyšiel po 12 rokoch od predchodcu „Night Visit". Líder kapely a jediný stály člen Aphazel (alebo po novom Zel) okolo seba vystriedal viacerých členov a novinka je prvá ktorú nabubnoval nikto iný ako legenda extrémne metalového bubnovania Nick Barker a nielen preto stojí ako album tak i možnosť vychutnať si ich naživo maximálne za to.

ancient

Pre tých, ktorí obľubujú pomalé tempá, ťahavé piesne a ťaživú náladu sú tu físki majstri atmosférického funeral doom metalu SHAPE OF DESPAIR. Pomalé a drvivé údery prelínané záhrobným growlingom, plné silných klávesových plôch a to celé v správnych momentoch doplnené o ženský vokál. Krátka charekteristika samozrejme nepostačí na zimomriavky, ktoré naživo táto kombinácia spôsobí.

shape-of-despair

Tretími do partie budú služobne mladší a hudobne o dosť menej temní VINEGAR HILL. Páni z neďaľekého Rakúska sa venujú modernejšiemu metalu ktorý v sebe spája prvky melodického metalu s viac na groove orientovanejšími momentami. Ich hudba je priamočiara a prinesie potrebné a svieže nakopnutie v teplom letnom dni.

vinegar-hill

ANCIENT, SHAPE OF DESPAIR a VINEGAR HILL na GOTHOOME 2017!

comments